Mentapharma HakkındaŞirketimiz Menta Pharma İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. 2015 yılında YAKAR ailesi tarafından %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Alanı olan ilaç sektöründe uluslararası kalite standartlarında ürünler üretip Türk ilaç sektöründe hizmet kalitesi ile ön planda olan bir firma olmak adına alanlarında uzman ekibiyle sonsuz özveri ile çalışmaktadır.

Ruhsatlarına sahip olduğu ürünleri Mefar İlaç San. A.Ş.’de fason olarak üretip sağlık sektörünün hizmetine sunmakta olan Menta Pharma, kısa sürede mevcut ürün portföyüne yeni ürünler ekleyerek büyümek ve kendi ürünlerini üretecek %100 yerli sermayeli bir üretim tesisi kurmak için çalışmalarına devam etmektedir.


Müşteri Odaklılık

Menta Pharma’nın kalitesinden ödün vermeden ekonomik ürün üretme ve sunma stratejisi topluma saygılı olma ilkesinin bir parçasıdır. Müşteri memnuniyeti ve memnuniyeti arttırmaya yönelik planları hayata geçirilmektedir.

Yeni ürünler keşfetmeye ve geliştirmeye verilen önem; Menta Pharma, Türk ilaç sektöründe çağdaş teknolojiye sahip, FDA standartlarında ArGE hizmeti veren firmalar ile işbirliği yaparak yeni ürünleri sağlık sektörünün hizmetine sunma çalışmalarına titizlikle devam etmektedir.

Kurumsal sorumluluk bilinci

Menta Pharma paydaşlarına karşı sorumluluk bilincinde olarak; etik, şeffaf, güvenilir bir yönetim anlayışı ile hizmet etmeyi iş anlayışının ve kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir.


Dengeli ve istikrarlı büyüme

Menta Pharma sürekli gelişmeye açık olarak dengeli ve istikrarlı bir büyüme sağlamayı hedeflemektedir. Sağlıklı büyümesini devam ettirerek, 2023 yılında Türkiye ilaç pazarında yükselen ve yükselmeye devam eden bir firma olma vizyonuna sahip olan Menta Pharma önemli ArGe yatırımları yaparak hem yerli piyasada kalitesiyle adından söz ettirmek hem de Türkiye’nin en fazla ihracat yapan firmaları arasında yer almak için tüm özverisi ile çalışmaktadır.